Forside Skakbladet

SKAKBLADET

Dansk Skak Unions trykte medlemsblad.

4 numre årligt.

Redaktion|Abonnement

Annoncer|Indbydelser
Arkiv

 

Aktuelle
ratinglister

klik her

divisionsturneringen

Danbase partiarkiv

 

bent-larsen

Ungdomsskakken FB

Pokalturnering 2018 - Indbydelse

 

Pokalturneringen 2018

 

Årest pokalstævne spilles søndag den 20. maj 2018 på Hotel Svendborg.

 

Ratingliste pr. 1. januar 2018.

Spillested:
Hotel Svendborg
Centrumpladsen 1
5700 Svendborg
 
Tidspunkt:
Søndag d. 20. maj 2018 
kl. 11.00 – 20.00
 
Deltagere:
For Elite-, Bredderækken er 2 hold fra hver hovedkreds kvalificeret, hvorimod der er fri tilmelding af hold til Seniorrækken +50, Seniorrækken +65 og Juniorrækken.
 
Der spilles med 4 mands hold. Dog må der benyttes 1 reserve pr. hold.
 
Eliterækken: 
Ingen restriktioner mht. alder, nationalitet og spillestyrke. Man skal være DSU medlem af den klub man repræsenterer i turneringen.
 
Bredderækken: 
Et deltagende hold i Bredderækken må til en runde maksimalt have et ratinggennemsnit på 1800 for de 4 aktive spillere, udregnet efter årets først offentliggjorte nærskak ratingliste fra DSU.
 
Juniorrækken: 
Spillerne må ikke være fyldt 20 år d. 1. januar 2018. Et hold kan dannes på tværs af klubber inden for samme hovedkreds.

 
Seniorrækken +50:
Berettiget til at deltage er spillere, der er fyldt 50 år senest det år, hvor turneringen afvikles. Der kan frit tilmeldes således at firma-, privat- og blandede klubhold også har adgang til stævnet.


Seniorrækken +65:
Berettiget til at deltage er spillere, der er fyldt 65 år senest det år, hvor turneringen afvikles. Der kan frit tilmeldes således at firma-, privat- og blandede klubhold også har adgang til stævnet.


Betænkningstid:
Hver spiller har 20 minutter til hele partiet + 5 sek. pr. træk fra træk 1.
 
Ratingtal:
Alle gældende ratingtal er fra årets første offentliggjorte liste i 2018.


Regler for turneringen:
Se gældende reglement her: Pokalturneringsreglement 


Tilmelding:
Hovedkredsens turneringsleder indsender senest 1. maj 2018 en oversigt over hvilke hold og holdopstillinger fra hovedkredsen, der deltager i finalestævnet. Tilmeldingerne sendes til Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
 
Senior- og Juniorhold kan tilmelde sig direkte til turneringslederen  Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.  også senest den 1. maj af hensyn til hotellets planlægning.
 
Tilmeldingerne skal indeholde følgende:
- Navn på Hold / Klub og holdopstilling
- Styrkeliste jf. reglementet
- Mailadresse og telefonnummer på en kontaktperson fra hver klub/hold
- Frokostbuffet skal i år forudbestilles og dette skal fremgå af tilmelding, samt hvem der skal opkræves for buffeten. (Prisen er i år 180 DKK for en frokostbuffet inkl. 1 øl/vand - og så er der den særlige børne/unge buffet til 100 kr. inkl. 1 vand)
 
Indskud:
100,- kr. pr. hold

Turneringsleder:
Hans Milter Pedersen 
Tlf.: +45 - 51 72 36 10
Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

 

 

Individuelle resultater - Eliterækken 2017

Eliterækken - individuelle resultater


1

Viborg

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 2 3 6 5 12 8
1

Allan Holst

½ ½ ½ ½ 1 1 4
2

Olav D. Larsen

1 1 1 0 1 0 4
3

Claus Rossen

0 ½ 0 ½ 1 1 3
4

Esmat Guindy

0 0 ½ ½ ½ ½ 2
R
Holdresultat 2 2 13
2

Jetsmark

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 1 10 4 14 6 7
1

Bjarke Jensen

½ 1 0 0 1 1
2

Simon Pil Wilbrandt

0 ½ ½ 0 ½ 1
3

Stefan Christensen

1 1 0 1 1 1 5
4

Jakob Rathlev

1 ½ ½ 0 1 0 3
R
Holdresultat 3 1 1 3 14
3

Frem

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 4 1 7 9 5 14
1

Kristoffer Dyrgaard

1 ½ 1 0 ½ 1 4
2

Per Stentebjerg

0 0 0 1 ½ ½ 2
3

Torben Østergreen

0 ½ 0 1 ½ 0 2
4

Tom Frantsen

1 1 0 1 1 1 5
R
Holdresultat 2 2 1 3 13
4

Team Xtracon Køge II

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 3 9 2 11 7 13
1

Björn Ahlander

0 1 1 0 0 ½
2

Martin Percivaldi

1 1 ½ ½ ½ 0
3

Henrik Dahl Pedersen

1 1 1 1 ½ 0
4

Kasper Henriksen

0 1 ½ 0 1 0
R
Holdresultat 2 4 3 2 ½ 13
5

Nordre I

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 6 13 10 1 3 9
1

Tom Petri Petersen

1 ½ ½ ½ ½ 1 4
2

Thomas Klitgaard

½ 0 0 1 ½ ½
3

Jan Christensen

½ 0 1 ½ ½ ½ 3
4

Per Holst

1 0 ½ ½ 0 1 3
R
Holdresultat 3 ½ 2 3 12½
6

Danmark +65

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 5 8 1 10 2 12
1

Jacob Øst Hansen

0 1 ½ 0 0 0
2

Thorbjørn Rosenlund

½ 1 0 0 ½ ½
3

Pouelsten Holm Grabow

½ 0 1 ½ 0 ½
4

Jens Hartung-Nielsen

0 ½ ½ ½ 0 1
R
Holdresultat 1 2 1 ½ 2 9
7

Aarhus/Skolerne

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 8 11 3 13 4 2
1

Bjørn Ochsner

1 ½ 0 0 1 0
2

Rasmus Skytte

1 ½ 1 ½ ½ 0
3

Andreas Hagen

1 0 1 1 ½ 0
4

Jacob Bjerre Jensen

0 0 1 1 0 1 3
R
Holdresultat 3 1 3 2 1 12½
8

Furresø

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 7 6 14 12 9 1
1

Peter Thorsbro

0 0 1 ½ 0
2

Søren Bogø

0 ½ 1 1 1
3

Jacob Hoyer

0 0 0 1 0 1
4

Reto Sørensen

0 1 0 0 1
R

Christian Jensen

1 ½ 0 0 ½ 2
Holdresultat 1 ½ 2 9
9

Caissa

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 10 4 12 3 8 5
1

Tommy B Schmidt

0 0 0 1 ½ 0
2

Christian Eriksson

1 0 1 0 0 ½
3

Peter Birk Petersen

0 0 1 0 0 ½
4

Martin Rosenkilde Pedersen

½ 0 ½ 0 1 0 2
R
Holdresultat 0 1 1
10

Brønshøj

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 9 2 5 6 13 11
1

Thorbjørn Bromann

1 0 ½ 1 1 0
2

Jacob Castensen

0 ½ 1 1 1 ½ 4
3

Roland Greger

1 0 0 ½ 0 0
4

Nikolai Skousen

½ ½ ½ ½ ½ 1
R
Holdresultat 1 2 3 12½
11

Team Xtracon Køge I

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 12 7 13 4 14 10
1

Jon Ludvig Nilssen Hammer

0 ½ 1 1 ½ 1 4
2

Deep Sengupta

1 ½ 1 ½ 1 ½
3

Eduardas Rozentalis

1 1 1 0 1 1 5
4

Mikkel Antonsen

1 1 1 1 1 0 5
R
Holdresultat 3 3 4 18½
12

Herning

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 11 14 9 8 1 6
1

Finn Pedersen

1 ½ 1 0 0 1
2

Ole Helmer Mikkelsen

0 0 0 0 0 ½ ½
3

Steen V Bering

0 0 0 1 0 ½
4

Alexander Jessen

0 ½ ½ 1 ½ 0
R
Holdresultat 1 1 2 ½ 2 8
13

Nordkalotten

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 14 5 11 7 10 4
1

Stellan Brynell

1 ½ 0 1 0 ½ 3
2

Jacob Sylvan

1 0 ½ 0 1
3

Esben Hove

1 1 0 1 1 4
4

Kåre Kristensen

1 1 0 ½ 1
R

Peter Jakobsen

1 0 0 1
Holdresultat 4 0 14 
14

Evans

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 13 12 8 2 11 3
1

Johnni Veng

0 ½ 1 1 ½ 0 3
2

Tihomir Borovnica

0 1 ½ 1 0 ½ 3
3

Kim Skaanning

0 1 1 0 0 1 3
4

Per Skjoldager

0 ½ 1 1 0 0
R
Holdresultat 0 3 3 ½ 11½

Stævnets hjemmeside

Individuelle resultater - Seniorrækken 2017

Seniorrækken - individuelle resultater


1

Randers

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 2 10 5 13 7 3
1

Arne Christiansen

0 1 1 ½ ½ ½
2

Aage Olsen

0 0 1 1 0 0 2
3

Steen Juul Mortensen

½ 1 1 0 1 ½ 4
4

Oluf Øe

1 0 ½ 0 1
R Kaj Nielsen 0 0
Holdresultat 2 2 12
2

SK1968 II

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 1 7 9 3 12 14
1

Andreas Kastberg

1 0 0 0 1 ½
2

John Mortensen

1 ½ 1 1 1 1
3

Niels Bøye

½ 0 0 1 0 1
4

Poul Erik Flarup

0 0 0 0 1 1 2
R
Holdresultat ½ 1 2 3 12½
3

Præstø

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 4 12 14 2 10 1
1

Finn Andersen

0 1 0 1 1 ½
2

Morten F. Jensen

0 1 1 0 1 1 4
3

Torben B. Jensen

0 0 1 0 0 ½
4

Bjarne Petersen

0 ½ ½ 1 0 0 2
R
Holdresultat 0 2 2 2 11
4

Fredericia

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 3 11 15 6 13 7
1

Jens Ove Friis Nielsen

1 ½ ½ ½ 1 1
2

Niels Jørgen Friis Nielsen

1 1 1 0 1 1 5
3

Carsten Bank Bank Friis

1 1 1 ½ 1 1
4

Lars Wilton

1 0 1 1 1 ½
R

 

Holdresultat 4 2 4 19½
5

Maribo

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 6 8 1 16 14 15
1

Henning Nielsen

0 1 0 1 1 ½
2

Jens Mott

½ ½ 0 1 1 0 3
3

John Kristensen

0 0 0 1 1 0 2
4

Gert Hansen

1 0 ½ 1 1 0
R
Holdresultat ½ 4 4 ½ 12
6

Bov

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 5 9 7 4 15 11
1

Bjarne Light

1 1 ½ ½ 1 ½
2

Kai Junge

½ 1 1 1 1 1
3

Andreas Schütte

1 1 ½ ½ 1 0 4
4

Svend Erik Kramer

0 ½ ½ 0 0 0 1
R
Holdresultat 2 3 15
7

Roskilde+

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 8 2 6 11 1 4
1

Hanus Brekka

1 1 ½ ½ 0 3
2

Lasse Christensen

1 ½ 0 1 0
3

Tom Juul Andersen

0 0 0 0 0
4

Henrik Mølvig

1 1 ½ ½ 0 3
R

Jens Bo Hansen

1 ½ ½ 1 ½
Holdresultat 3 1 ½ 12
8

Stuhr Wine - vin er sundt

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 7 5 10 9 16 12
1

John Zachariassen

0 0 ½ 0 0 0 ½
2

Verner Christensen

0 ½ 0 0 1 1
3

Peter Ove Krogh

1 1 0 0 1 0 3
4

Finn Stuhr

0 1 1 0 0 0 2
R
Holdresultat 1 0 2 1 8
9

Sydfyn

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 10 6 2 8 11 13
1

Thomas Jepsen

0 0 1 1 0 ½
2

Michael Nord

1 0 0 1 0 0 2
3

Per Sørensen

0 0 1 1 0 1 3
4

Kurt Hollesen

1 ½ 1 1 0 0
R
Holdresultat 2 ½ 3 4 0 11
10

Aalborg

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 9 1 8 15 3 16
1

Jan Peter Lysberg

1 0 ½ 0 0 1
2

Kurt Pedersen

0 1 1 0 0 ½
3

Arne Dan Fjordside

1 0 1 0 1 1 4
4

Hans Peter Rasmussen

0 1 0 0 1 1 3
R
Holdresultat 2 2 0 2 12
11

Hillerød

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 12 4 13 7 9 6
1

John Rødgaard

1 ½ ½ 1 1 ½
2

Steen Skovlund Larsen

1 0 ½ 1 1
3

Tim Jaksland

1 0 ½ ½ 1 0 3
4

Jan Nordenbæk

1 ½ 1 1
R

Finn Nøhr

1 ½ 1
Holdresultat 4 2 3 4 17
12

Fåborg

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 11 3 16 14 2 8
1

Bent Warncke

0 0 1 0 1 2
2

Mikael Rask

0 0 0 0 0
3

Ove Matras

0 1 0 0 0 1
4

Jens-Ole Næsborg

0 1 0 1 1 3
R

Jørn Lorenzen

½ 1 0 0 1
Holdresultat 0 3 0 1 3
13

Nørresundby

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 14 15 11 1 4 9
1

Bent Sørensen

1 ½ ½ ½ 0 ½ 3
2

Jens Jørgen Christiansen

1 0 ½ 0 0 1
3

Poul Erik Nørgaard Olesen

1 0 ½ 1 0 0
4

Børge Pedersen

1 1 ½ 1 0 1
R
Holdresultat 4 2 0 12½
14

Brønshøj

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 13 16 3 12 5 2
1

Søren Holm Jensen

0 ½ 1 1 0 ½ 3
2

Benny Howe

0 0 0 1 0 0 1
3

Bo V. Pedersen

0 ½ 0 1 0 0
4

Tage Andersen

0 1 ½ 1 0 0
R
Holdresultat 0 2 4 0 ½ 8
15

SK1968 I

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 16 13 4 10 6 5
1

Poul Rewitz

1 ½ ½ 1 0 ½
2

Gunnar Pedersen

1 1 0 1 0 1 4
3

Jan Rewitz

1 1 0 1 0 1 4
4

Thomas Vestergaard

1 0 0 1 1 1 4
R
Holdresultat 4 ½ 4 1 15½
16

Evans

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 15 14 12 5 8 10
1

Ernst Bindzus

½ 0 0 0 ½
2

Zijad Campara

0 1 1 0 1 ½
3

Max Erik Hansen

0 ½ 0 0 0 ½
4

Helge Nielsen

0 0 0 0 0 0
R

Carl H. Mortensen

0 0 0 1 1
Holdresultat 0 2 1 0 2 ½

Stævnets hjemmeside

Individuelle resultater - Bredderækken 2017

Bredderækken - individuelle resultater


1

Rokaden

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 2 10 9 6 7 13
1

Kristian Siegler

½ ½ 0 0 0 0 1
2

Sune Ø. Hansen

1 ½ 0 ½ ½ ½ 3
3

Ricardo Aramburu

0 0 0 0 1 ½
4

Erik Carsten Pedersen

1 1 1 1 1 ½
R
Holdresultat 2 1 11
2

Frem

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 1 13 14 7 3 10
1 Jess Nykjær ½ 0 0 0 ½ ½
2 Erik Pedersen 0 0 1 1 1 0 3
3 Emil Deleuran 1 1 0 1 1 0 4
4 Anton Kjeldsen 0 1 0 1 1 1 4
R
Holdresultat 2 1 3 12½
3

Holbæk

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 4 12 5 11 2 7
1

Ove Frank Hansen

1 0 0 1 ½ ½ 3
2

Daniel Bendixen

1 1 1 1 0 ½ 4½ 
3

Johann Stanislaus

 ½ 0 0 0 0 0 ½ 
4

Slobodan Radovic

0 0 0 1 0 1 2
R
Holdresultat 1 1 3 ½ 10
4

AarsNibe

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 3 14 6 13 11 12
1

Benny Grønhøj

0 ½ 0 0 0 0 ½
2

Søren Thomsen

0 0 1 0 0 1 2
3

Carsten Espensen

½ 1 0 1 0 0
4

Aage Andersen

1 1 1 0 0 0 3
R
Holdresultat 2 1 0 1 8
5

Evans

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 6 8 3 14 13 9
1

Maxim Konstantinov

0 0 1 1 ½ ½ 3
2

Peter Bøgh Larsen

1 0 0 0 ½ 0
3

Christian Matico Jepsen

1 0 1 ½ 1 ½ 4
4

Lars Møller

1 ½ 1 1 1 0
R
Holdresultat 3 ½ 3 3 1 13
6

Nordre

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 5 11 4 1 14 8
1

Benjamin Christensen

1 1 1 1 ½ 0
2

Mads Borup

0 1 0 ½ ½ ½
3

Filip Holm

0 1 1 1 1 0 4
4

Niels Jürgensen

0 0 0 0 0 0 0
R
Holdresultat 1 3 2 2 ½ 11
7

Holstebro

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 8 9 11 2 1 3
1

Peter Husted

0 0 1 1 1 ½
2

Sigurd Rindom

0 0 0 0 ½ ½ 1
3

Aksel Hansen

0 0 1 0 0 1 2
4

Martin Thomsen

0 0 0 0 0 0 0
R
Holdresultat 0 0 2 1 2
8

Køge

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 7 5 12 9 10 6
1

Ulrik Larsen

1 1 0 0 0 1 3
2

Jesper Pondal

1 1 1 ½ 0 1
3

Henrik Smidt-Nielsen

1 1 ½ 0 0 ½ 3
4

Jan Ryder Tønnesen

1 ½ ½ ½ ½ 1 4
R
Holdresultat 4 2 1 ½ 14½
9

Øbro II

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 10 7 1 8 12 5
1

Ellen Fredericia Nilssen

0 1 1 1 1 ½
2

Uno Skonnord

0 1 1 ½ 1 1
3

Sofie Bech Dürrfeld

0 1 1 1 1 ½
4

Samuel Peter Heine May

1 1 0 ½ 1 1
R
Holdresultat 1 4 3 3 4 3 18
10

Sydøstfyn I

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 9 1 13 12 8 2
1

Martin S. Hansen

1 ½ 0 0 1 ½ 3
2

Poul Erik Nielsen

1 ½ 0 1 1 1
3

Kris Munk

1 1 1 1 1 1 6 !!
4

Mikkel S Hansen

0 0 1 ½ ½ 0 2
R
Holdresultat 3 2 2 15½
11

Herning

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 12 6 7 3 4 14
1

Leif Hamborg

0 0 0 0 1 0 1
2

Jens Lund Jensen

1 0 1 0 1 0 3
3

Martin W Ditlevsen

½ 0 0 1 1 1
4

Birgit Dithlevsen

0 1 1 0 1 1 4
R
Holdresultat 1 2 1 4 2 11½
12

Esbjerg

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 11 3 8 10 9 4
1

Ole Bønnelykke

1 1 1 1 0 1 5
2

Jesper Lahn Rasmussen

0 0 0 0 0 0 0
3

Jens Kr. Pedersen

½ 1 ½ 0 0 1 3
4

Sven Michelsen

1 1 ½ ½ 0 1 4
R
Holdresultat 3 2 0 3 12
13

Øbro I

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 14 2 10 4 5 1
1

Viktor Haarmark Nielsen

1 1 1 1 ½ 1
2

Niels Christian Schjødt

0 1 1 1 ½ ½ 4
3

Karsten Skjellerup

0 0 0 0 0 ½ ½
4

Daniel Peulicke Hansen

1 0 0 1 0 ½
R
Holdresultat 2 2 2 3 1 12½
14

Sydøstfyn II

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 13 4 2 5 6 11
1

Arne Andersen

0 ½ 1 0 ½ 1 3
2

Birger Olsen

1 1 0 1 ½ 1
3

Mathias Nielsen

1 0 1 ½ 0 0
4

Ruben Jepsen

0 0 1 0 1 0 2
R
Holdresultat 2 3 2 2 12 

Stævnets hjemmeside

Individuelle resultater - Juniorrækken 2017

Juniorrækken - individuelle resultater


1

Køge

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 2 6 8 7 10 3
1

Sander Stage-Steffensen

1 ½ 0 0 1 1
2

Rasmus Emil Ryder  Tønnesen

1 1 0 0 1 3
3

Paulius Meskanas

1 1 1 0 1 4
4

Theo Stage-Steffensen

1 0 1 0 2
R

Vaidas Stage-Steffensen

0 0 1 1 2
Holdresultat 4 0 3 1 4 14½
2

Black Nights I (Præstø)

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 1 5 3 4 8 10
1

Victor Koch-Müller

0 0 1 1 0 0 2
2

Oscar Koch-Müller

0 1 1 1 0 0 3
3

Villiam Vestergaard

0 1 1 0 0 0 2
4

Johannes F. Jensen

0 1 0 1 0 0 2
R
Holdresultat 0 3 3 3 0 0 9
3

Fåborg

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 4 7 2 5 9 1
1

Sebastian Sterup

1 0 0 1 0 0 2
2

Adam Stanczyk Christensen

0 1 0 1 0 0 2
3

Søren Dalskov Christensen

1 0 0 1 0 0 2
4

Nikolai Kruse

0 0 1 1 1 0 3
R
Holdresultat 2 1 1 4 1 0 9
4

Frem III

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 3 9 5 2 6 7
1

Elias Roed Jacobsen

0 0 1 0 1 0 2
2

Linus Roed Jacobsen

1 0 0 0 0 0 1
3

Peter Holst

0 0 0 1 0 0 1
4

Nicholas Voldsgaard

1 0 1 0 0 0 2
R
Holdresultat 2 0 2 1 1 0 6
5

Black Nights II (Præstø)

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 6 2 4 3 7 9
1

Mike Bahnsen

0 1 0 0 0 0 1
2

Justin W. Jensen

0 0 1 0 0 0 1
3

Sebastian Petersen

0 0 1 0 0 0 1
4

Marius Vestergaard

0 0 0 0 0 0 0
R
Holdresultat 0 1 2 0 0 0 3
6

SK1968 II

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 5 1 9 10 4 8
1

Simon Ehrenreich

1 ½ ½ 0 0 2
2

Joshua Kehlet

1 0 0 0 0 1
3

Svante Ellemand

1 0 0 1 0 2
4

John Christensen

1 0 0 1 1 3
R

Jonas Odgaard

1 1 0 1 3
Holdresultat 4 0 3 1 11
7

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 8 3 10 1 5 4
1

Markus Maagaard

0 1 0 1 1 1 4
2

Jonathan Roed Jacobsen

1 0 0 0 1 1 3
3

Alf Andries

0 1 0 0 1 1 3
4

Johan Holst

0 1 0 0 1 1 3
R
Holdresultat 1 3 0 1 4 4 13
8

SK1968 I

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 7 10 1 9 2 6
1

Jens Ramshal

1 1 1 ½ 1 1
2

Johan Hardlei

0 ½ 1 1 1 1
3

Kasper Skaarup

1 1 1 1 1 1 6 !!
4

Phong Nguyen

1 1 1 0 1 0 4
R
Holdresultat 3 4 4 3 20
9

Fredericia

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 10 4 6 8 3 5
1

Adesh Easwaralingam

0 1 ½ ½ 1 1 4
2

Simon L. Hansen

0 1 1 0 1 1 4
3

Janith Easwaralingam

1 1 1 0 1 1 5
4

Janosh Easwaralingam

0 1 0 1 0 1 3
R
Holdresultat 1 4 3 4 16
10

Frem I

1 2 3 4 5 6 Total
Modstanderhold 9 8 7 6 1 2
1

Tobias Ilsø

1 0 1 1 0 1 4
2

Alexander Le Besq

1 ½ 1 1 1 1
3

Jacob Christensen

0 0 1 1 1 1 4
4

Albert Mechlenburg Møller

1 0 1 1 1 1 5
R
Holdresultat 3 ½ 4 4 3 4 18½

Stævnets hjemmeside

Kommende begivenheder

 DM i Skak 2018

ccc2018

 Fredericia 2018

 politiken cup

 Hurtig DM Senior

Afsluttede begivenheder

 Odense Mesterskabet 2017

 Hurtigskak DM 2017 Seniorer

 DM I Hurtigskak

Øvrigt

danskskaksalg2

 chess house

dsus 50aar_banner

Dansk SkakDommerforening

 reklamebanner-dsu

 skoleskak

www.skak.dk    -    Dansk Skak Union    -    Copyright © 2012. All Rights Reserved

Network Media Hjemmeside fra
Network Media